wychowawca kolonijny - kurs online

Wychowawca kolonijny – jak zostać?

Sezon urlopowy czy też wakacyjna przerwa na studiach to dobry czas, by zdobyć konkretne doświadczenie zawodowe czy też podbudować domowy budżet. Praca sezonowa ma wiele zalet, dodatkowo osoby lubiące podróżować mogą połączyć przyjemne z pożytecznym, wyjeżdżając w charakterze wychowawcy kolonijnego.

 

Jakie warunki należy spełniać, by zostać wychowawcą wypoczynku?

Wychowawcą kolonijnym może zostać osoba która, spełnia przynajmniej jeden z trzech poniższych warunków:

–  wykonuje zawód nauczyciela,

  ma skończone 18 lat, średnie wykształcenie i ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego,

 posiada stopień podharcmistrza 

kurs na wychowawcę wypoczynku online

 

Jak zostać wychowawcą kolonijnym?

Jeśli nie jesteś nauczycielem ani nie posiadasz stopnia podharcmistrza, nie pozostaje nic innego jak zapisać się na kurs wychowawcy.

 

Kursy na wychowawcę wypoczynku

Kursy organizowane są przez placówki, które otrzymały zgodę Kuratora Oświaty. Prowadzone są w szkołach, biurach turystycznych ewentualnie w innych salach wynajętych na potrzeby kursu.

 

Podczas takiego kursu uczestnik dowie się jak:

– zadbać o bezpieczeństwo zdrowia i życia podopiecznych

– organizować wypoczynek dzieci i młodzieży

– planować pracę wychowawczo-opiekuńczą

– oraz jakie są obowiązki wychowawcy grupy

 

W dzisiejszych czasach tradycyjne kursy stacjonarne coraz częściej zastępuje się kursami on-line. Organizatorzy takich kursów posiadają wszelkie pozwolenia, akceptowane w naszym kraju.  Szkolenia on-line umożliwiają zdobycie stosownych uprawnień bez wychodzenia z domu. Zapewniają także swobodny wybór  terminów, co jest niezwykle istotne dla osób uczących się oraz pracujących. W cenę kursu wliczone są wszystkie niezbędne materiały, filmy instruktażowe oraz pomoce szkoleniowe.

Więcej szczegółów na temat kursów online znajdziesz tutaj!

Po otrzymaniu zaświadczenia ukończenia kursu nic już nie będzie stało na przeszkodzie w zostaniu opiekunem na koloniach czy półkoloniach.