wychowawca wypoczynku przyjaźń w pracy

Czy warto zostać wychowawcą na wypoczynku i dlaczego

 

Hmmm………… moim zdaniem tak. Praca ta ma bardzo dużo plusów i daje bardzo duże możliwości łącząc przyjemne z pożytecznym😊 

 

wychowawcy wypoczynku

 

Wypoczynki dla dzieci organizowane są w różnych miejscach nad morzem, w górach, na mazurach, poza granicami naszego kraju. Jest to dobra okazja do tego aby móc zobaczyć i pobyć w miejscach, których sami z różnych względów byśmy nie zobaczyli. Największym plusem pracy jako wychowawca kolonijny jest  możliwość darmowego pobytu za granicą. Wypoczynki są organizowane w dobrych hotelach. Wraz z wychowankami odwiedza się wiele ciekawych miejsc np. aquaparki, stadiony piłkarskie, znane muzea, budowle. I za nic z tych rzeczy nie płacicie z własnej kieszeni. Dodatkowo płacą nam jeszcze za to😊 czyli mamy świetną okazję do połączenia praktycznego z pożytecznym. Praca podczas wypoczynku to również dobra okazja na poznanie fajnych, ciekawych ludzi, z którymi nawiązuje się znajomości nawet na wiele lat.

Każda praca, która wykonujemy wzbogaca nas o nowe doświadczenia. Zatem taka praca jest to świetna okazja do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego. Często podczas pierwszej pracy weryfikujemy nasze marzenia z rzeczywistością, dlatego uważam, że powinniśmy korzystać z różnych możliwości jakie daje nam rynek, tym bardziej, że w młodym wieku nie zawsze wiemy co chcemy w życiu robić, a gdy przychodzi dorosłość doznajemy rozczarowań związanych na naszą wymarzoną pracą. Okazuje się często , że nasze wyobrażenie czy też teoria różni się od rzeczywistości.

 

wychowawca wypoczynku

 

Pamiętać należy również o tym, że praca z dziećmi to nie tylko same przyjemności. Podejmując się pracy na stanowisku wychowawcy musimy mieć świadomość tego, że mamy pod opieką dzieci. Każe z nich jest inne, każde ma inne przyzwyczajenia, pochodzi z innego domu. Jako wychowawcy możemy borykać się z różnymi problemami związanym z opieką. Młodsze dzieci mogą tęsknić za domem, będą płakały, nie będą chciały jeść tego co jest przygotowane bo nie zrobiła tego mama.

Starsze dzieci z kolei będą liczyły na swobodę z uwagi na to, że nie są pod opieką rodziców. A co za tym idzie może być ciężko wyegzekwować od nich przestrzeganie ustalonych zasad czy reguł. 

Biorąc wszystko pod uwagę, radość z pracy na obozie letnim czy też zimowym przewyższa włożony w nią trud. Nie warto zniechęcać się negatywnymi opiniami, które możesz usłyszeć. Zapewniam, że obóz to niezwykłe miejsce na spędzenie wakacji:)