Organizacja

Jeśli odpowiada Ci któryś z podanych terminów egzaminów grupowych – zdecyduj się właśnie na tę formę. Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz otrzymać zaświadczenie wcześniej niż podany najbliższy termin egzaminu grupowego – kupując kurs, wybierz opcję z egzaminem indywidualnym.

Egzaminy grupowe i indywidualne organizujemy w następujących miastach: Lublin, Poznań, Wrocław, Łódź, Warszawa, Gdańsk, Kraków, Szczecin, Białystok.

Oprócz tego na indywidualne zamówienie organizujemy kursy wraz z egzaminem w innych miejscowościach (wymagana grupa min. 10 osób). 

Nasze zajęcia połączone z egzaminem rozpoczynają się najczęściej rano lub przed południem w weekendy lub w godzinach późnopopołudniowych, jeśli wyznaczone są na dzień roboczy. Osobom, które zapisały się na kurs, wyślemy wiadomość z dokładnym adresem i godziną spotkania kilka dni wcześniej. Z kolei terminy egzaminów indywidualnych ustalamy indywidualnie z kursantami.

Dokładny adres wysyłamy zapisanym słuchaczom mailowo na kilka dni wcześniej. 

Tak, jeśli zakupiłeś kurs wychowawcy lub kierownika wypoczynku w wariancie z egzaminem indywidualnym. 

W tym celu prosimy o wysłanie do nas maila z min. 7 dniowym wyprzedzeniem, w tytule pisząc: „Egzamin indywidualny i miasto”, a w treści podać swoją dyspozycyjność oraz numer kontaktowy.

Jeśli zakupiłeś kurs w wariancie z egzaminem grupowym, ale zmieniłeś zdanie i wolałbyś mieć egzamin indywidualny, wówczas prosimy o kontakt mailowy. Po uiszczeniu dodatkowej opłaty będziesz mógł/mogła zdać egzamin i otrzymać zaświadczenie w indywidualnie ustalonym terminie. 

TERMINY NAJBLIŻSZYCH EGZAMINÓW: 

 

23.11.2024 – Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Łódź, Lublin, Białystok, Szczecin

14.12.2024 – Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Łódź, Lublin, Białystok, Szczecin

09.01.2025  – Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Łódź, Lublin, Białystok, Szczecin

18.01.2025 – Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Łódź, Lublin, Białystok, Szczecin

01.02.2025 – Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Łódź, Lublin, Białystok, Szczecin

15.02.2025 – Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Łódź, Lublin

 

 

Jeśli odpowiada Ci któryś z powyższych terminów – wspaniale – pamiętaj, aby po wykupieniu dostępu kursu zgłosić nam, w którym z nich będziesz obecny.

 

Jeśli nie odpowiada Ci żaden z terminów, podczas zakupu kursu wybierz wariant “z egzaminem indywidualnym” i ustal z egzaminatorem dzień i godzinę spotkania.

 

Dla grup od 10 osób możemy zorganizować egzamin w uzgodnionym miejscu i czasie (także w innych miejscowościach)

 

Część praktyczna kursu (zajęcia stacjonarne) odbywają się w tym samym dniu co egzamin. 

Oprócz zajęć online oraz bloku zajęć stacjonarnych na żywo słuchacze naszych kursów mają możliwość indywidualnych konsultacji z instruktorami na życzenie. 



Zapisy / Przebieg kursu

Nasze zajęcia połączone z egzaminem rozpoczynają się najczęściej rano lub przed południem w weekendy lub w godzinach późnopopołudniowych, jeśli wyznaczone są na dzień roboczy. Osobom, które zapisały się na kurs, wyślemy wiadomość z dokładnym adresem i godziną zajęć kilka dni przed terminem spotkania. Z kolei terminy egzaminów indywidualnych ustalamy indywidualnie z kursantami. 

Jak najbardziej. W naszych kursach wzięły już udział tysiące zadowolonych słuchaczy, którzy pracują na obozach, koloniach i innych formach wypoczynku zorganizowanego. 

Organizatorem niniejszego kursu jest Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Fenomeno wpisana do Ewidencji Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem 274671. 

Jako Placówka Kształcenia Ustawicznego prowadzi kursy na podstawie art. 92q ust. 1 pkt.2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, co oznacza że jest zwolniona z każdorazowego uzyskiwania zgody Kuratorium Oświaty na organizowanie kursu.

Tak. Po naszym kursie możesz pracować jako wychowawca na dowolnej formie wypoczynku zorganizowanego.

Tak, prosimy wypełnić dane do faktury podczas dokonywania zakupu. Fakturę prześlemy na podany email do 7 dni. 

Kurs ma nowoczesną formę hybrydową, co oznacza, że część zajęć odbywa się online i materiał można przerabiać w wybranym przez siebie czasie, a część odbywa się stacjonarnie. Egzamin i część praktyczna zajęć odbywa się tylko stacjonarnie, jest to wymóg ustawowy. 

Kurs składa się z różnych modułów dotyczących organizacji pracy, pierwszej pomocy, pracy wychowawczej, gier i zabaw, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, zasad organizacji wycieczek itd. Program kursu jest zgodny z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 30 marca 2016 r. 

Nasz kurs skutecznie wdraża uczestnika do pracy na stanowisku wychowawcy lub kierownika wypoczynku. Podajemy w nim wiele przykładów z życia wziętych, które przybliżają Was do sytuacji, z jakimi możecie mieć styczność podczas pracy na koloniach lub obozach. Naszą wiedzę opieramy na bogatym doświadczeniu, które wynieśliśmy z wieloletniej pracy z kilkunastoma tysiącami dzieci podczas wypoczynku letniego i zimowego.

Część online zawiera wszystkie niezbędne materiały i informacje, które pozwolą przygotować się Tobie do pełnienia roli kierownika lub wychowawcy wypoczynku. 

 

W przeciwieństwie do kursów tradycyjnych, możesz je przerabiać w dowolnym miejscu i czasie. Dostęp do materiałów otrzymujesz aż na 180 dni i w tym czasie możesz odtwarzać je kilkukrotnie, aby lepiej zapamiętać materiał lub w razie potrzeby odnaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. 

 

Materiały zawierają interaktywne treści, ciekawe wykłady i ćwiczenia oraz testy cząstkowe, które pomogą Ci utrwalić wiedzę i przygotować się do egzaminu.

To już zależy od Ciebie. Materiał jest dość obszerny, więc kwestia tego jak sobie podzielisz czas. Zasadniczo kurs na wychowawcę obejmuje 36 godzin nauki, a na kierownika – 10.

Egzamin trwa 25 minut i składa się z 15 pytań jednokrotnego wyboru. Bazą pytań będą pytania z testów po każdym module w e-learningu.

Zgodnie z rozporządzeniem MEN egzamin musi się odbyć stacjonarnie. 

Umożliwiamy hybrydową formę nauki, co oznacza, że część zajęć odbywa się online, a część stacjonarnie. Zajęcia online mają charakter interaktywny i praktyczny. Działamy zgodnie z ustawami i rozporządzeniami MEN i jesteśmy zobligowani do prowadzenia egzaminu stacjonarnie.

Umożliwiamy hybrydową formę nauki, co oznacza, że część zajęć odbywa się online, a część stacjonarnie. Na egzamin można się zgłosić jedynie po wcześniejszym zrealizowaniu materiałów udostępnianych online. 

Dostęp do treści kursu otrzymujesz aż na 180 dni, więc po egzaminie możesz wracać do niego, żeby w razie potrzeby odnaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. 



Wymagania

Możesz ukończyć kurs, ale zgodnie z wytycznymi, dopóki nie ukończysz szkoły średniej nie będziesz mógł być wychowawcą.

Jako organizator nie mamy możliwości weryfikacji doświadczenia słuchaczy naszych kursów. Aby rozpocząć pracę konieczne jest jednak spełnienie wymogów ustawowych, w tym posiadanie odpowiedniego doświadczenia

Wychowawcą wypoczynku może być osoba, która:

  1. nie była karana (składa oświadczenie lub informację z KRK);
  2. ukończyła 18 lat;
  3. posiada co najmniej wykształcenie średnie;
  4. ukończyła kurs na wychowawcę wypoczynku;

Wyjątki od powyższej zasady:

  • co najmniej średnie wykształcenie – nie dotyczy instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej przewodnika pełniących funkcję wychowawcy wypoczynku w formach wypoczynku organizowanych przez organizacje harcerskie.
  • kurs na wychowawcę wypoczynku – nie dotyczy nauczycieli, osób pracujących z dziećmi w placówkach wsparcia dziennego lub placówkach opiekuńczo-wychowawczych, które posiadają wykształcenie określone w art. 26 ust. 1 pkt 1 lit. a lub w art. 98 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, oraz instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej przewodnika oraz osób, które uzyskały tytuł trenera i instruktora sportu na podstawie ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2014 r. poz. 715 oraz z 2015 r. poz. 1321), w brzmieniu obowiązującym przed dniem 23 sierpnia 2013 r. oraz do 31 sierpnia 2017 r. przodowników turystyki kwalifikowanej oraz instruktorów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Kierownikiem wypoczynku może być osoba, która:

  1. nie była karana (składa oświadczenie lub informację z KRK);
  2. ukończyła 18 lat;
  3. posiada co najmniej wykształcenie średnie;
  4. ukończyła kurs na kierownika wypoczynku;
  5. posiada co najmniej trzyletnie doświadczenie w wykonywaniu zadań dydaktyczno-wychowawczych lub opiekuńczo-wychowawczych, uzyskanych w okresie ostatnich 15 lat.

Wyjątki od powyższej zasady:

  • co najmniej średnie wykształcenie – nie dotyczy instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej przewodnika pełniących funkcję kierownika wypoczynku w formach wypoczynku organizowanych przez organizacje harcerskie.
  • kurs na kierownika wypoczynku – nie dotyczy osób zajmujących stanowiska kierownicze w szkołach i placówkach oraz instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej podharcmistrza 
  • doświadczenie – nie dotyczy nauczycieli oraz instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej podharcmistrza 

Instruktor sportu może prowadzić zajęcia zgodne ze swoimi kwalifikacjami instruktorskimi, jednak nie może sprawować roli wychowawcy. Aby pełnić funkcję wychowawcy, konieczne jest ukończenie odpowiedniego kursu na wychowawcę wypoczynku, osiągnięcie pełnoletności oraz posiadanie co najmniej wykształcenia średniego. Podobne wymagania obowiązują w przypadku osób, które chcą pełnić funkcję kierownika wypoczynk – muszą one spełnić odpowiednie kryteria. 

Certyfikat

Zaświadczenie jest zgodne z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 30 marca 2016 r.

Zaświadczenia wręczamy w dniu egzaminu- warunkiem jest oczywiście pozytywny wynik egzaminu:)

Zaświadczenie, które otrzymujesz, uprawnia do pracy w charakterze wychowawcy lub kierownika podczas wypoczynku dzieci i młodzieży (na koloniach, obozach, zimowiskach i półkoloniach). 

Zaświadczenie wydawane jest w języku polskim i angielskim.

Oczywiście, kurs jest przygotowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży. Po uzyskaniu naszego zaświadczenia oraz spełnieniu pozostałych wymogów ustawowych możesz pełnić funkcję wychowawcy lub kierownika wypoczynku podczas zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.